Na této stránce najdete rámcová témata bakalářských prací z jiných kateder a pracovišť. Pokud Vás zadání zaujme, kontaktujte prosím přímo uvedené osoby. Pokud se spolu domluvíte, následuje podrobné zadání do KOSu.
Petr Felkel, zástupce vedoucího KPGI pro pedagogiku
Informace: Jan Přikryl
Navrhněte základní stavební prvky WWW aplikace implementující uživatelské rozhraní pro vkládání dat a správu existující MySQL databáze dopravních scén. Navržené rozhraní implementuje v programovacím jazyce Java na aplikačním serveru Apache Tomcat. Vyhodnoťte výkon implementované aplikace.
Navrhněte aplikaci umožňující rychlý vývoj prototypových aplikací. Zaměřte se na vazbu mezi Javovskými třídami a jejich databázovým modelem. Aplikace bude podporovat vkládání, editaci, mazání a filtrování dat dle uživatelem zvolených kritérií.
Informace: prof. Ing. P. Ripka, CSc.
Vytvoření trojrozměrného modelu magnetického pole protipěchotní miny a protiletecké bomby a několika falešných cílů, ověření měřením na reálných objektech. Návrh postupu na diskriminaci objektů. Možnost volby jiného modelovaného objektu dle zájmů studenta. Multimediální příručka o senzorech v inteligentních budováchWebovský průvodce má zaujmout zájemce o studium nového magisterského programu Inteligentní budovy a sloužit jako výuková pomůcka pro jeden z předmětů. Předpokládá se trojrozměrné ukázky nasazení senzorů v budově – např. jako součástí zabezpečovacího systému. Součástí příručky by měly být interaktivní aplikace demonstrující principy funkce vybraných senzorů Virtuální laboratořPomocí interaktivní aplikace student prožívá měření v laboratoři. Seznámí se s funkcí senzorů a měřicích přístrojů a jejich reakce na vlastní zásahy. Ve virtuálním prostoru se objevují záchvěvy reality – přístroje, které přes webovská rozhraní monitorují náš životní prostor.Dá se šum potlačit lépe než průměrováním?Ověřte možnosti potlačení šumu pole anizotropních magnetorezistorů využitím korelační filtrace. Navrhněte efektivní algoritmus a ověřte jeho algoritmus na reálných datech. Navrhněte implementaci běžící v reálném čase.
Informace: Ing. Antonín Platil, Ph.D.
Návrh a realizace software (Java, Flash, apod.) pro podporu výuky a samostudia. Jednotlivé aplikace budou pomocí interaktivních animací vizuálně demonstrovat princip činnosti vybraných druhů senzorů. Např.: změna vzájemné polohy desek kondenzátoru se projeví na amplitudě zobrazovaných signálů apod. Programátorsky zaměřeno.
Informace: Ing. Jiri Novak
Cílem práce je tvorba interaktivních WWW stránek s vizualizací jednotlivých bloků systému řízení automobilu s technologií drive-by-wire. Interaktivní řízení a vizualizace komunikace na rozhraní JTAGCílem práce je implementace programového vybavení (JAVA, C#, C++) s grafickým rozhraním pro interaktivní přístup k čipům s rozhraním JTAG. Téma je vhodné i pro více zájemců.
Cílem práce je implementace grafického uživatelského rozhraní simulátoru protokolů pro směrování v bezdrátových sítích (JAVA, C#, C++).
Informace: Ing. Martin Šimůnek
Informace: doc. Ing. Karel Draxler, CSc.
Cílem je program pro zobrazení ukazatele motorových resp. pilotážně navigačních veličin moderního dopravního letadla pomocí PC. Program musí umožnit simulovat změnu jednotlivých veličin v odpovídajícím rozsahu a bude doplněn nápovědou obsahující stručný popis systému, jehož veličina je zobrazena. Konkrétně se jedná o displeje letadla Airbus A 319 resp. A 320.Program pro zobrazení rychlosti letuCílem je navrhnout program pro zobrazení údaje rychlosti letu letadla pomocí černobílého LCD displeje. Předpokládá se stejné zobrazení jako u klasického letadlového rychloměru, doplněné o číslicový údaj rychlosti. K dispozici je displej s procesorovou jednotkou a analogické programy pro zobrazení výšky a vertikální rychlosti.
Úkolem je určit funkci pro aproximaci závislosti chyb měřicích transformátorů proud a napětí na velikosti měřeného proudu resp. napětí. K dispozici jsou naměřené závislosti pro typické transformátory včetně nejistot měření. Požadavkem je stanovení chyb pro libovolnou hodnotu proudu resp. napětí včetně nejistoty údaje včetně stanovení počtu a polohy měřených bodů tak, aby nejistota údaje z funkčního vyjádření byla minimální.
Informace: MUDr.Ing. Vítězslav Kříha, Ph.D.
Seznamte se principy tvorby vzruchů v srdeční svalovině a s numerickým modelováním metodou Monte Carlo2. Navrhněte grafické uživatelské prostředí pro Monte Carlo modelování2.1. Specifikujte vstupní a výstupní proměnné úlohy s perspektuvou budoucího rozšiřování2.2. Navrhněte a realizujte vstup proměnných od uživatele2.3. Navrhněte reprezentace výstupních parametrů3. Vytvořte dokumentaci pro uživatelePorovnání MRI obrazu s elektrofyziologickým mapováním srdeční svaloviny1. Seznamte se principy tvorby obrazu magnetickou nukleární rezonancí (MRI) a s metodikou elektrofyziologického mapování2. Vyřešte import dat z formátu DICOM použitého u magnetické rezonance3. Vyřešte import dat z výstupu mapovacího systému CARTO4. Navrhněte reprezentace obrazů umožňující porovnání morfologie z magnetické rezonance s funkčním obrazem z CARTO5. Vytvořte dokumentaci pro uživatele
Informace: Doc. Ing. Petr Pollak, CSc.
V dané aplikaci použijte dostupné implemetnace rozpoznávače spojité řeči pro český jazyk. Vytvořte modulární systém umožňující snadnou záměnu jednotlivých funkčních bloků rozpoznávače řeči.
Možnosti snímání a přenosu hlasového signálu mezi serverem a klientem v Internetové síti. Vytvoření základního funkčního rozpoznávače s velkým slovníkem se vstupem z dostupnými implementacemi rozpoznávače na bázi HMM , Otestování funkčnosti daného systému zejména s ohledem na rychlost komunikace.
Kompletace hardwaru serveru a potřebného softwaru pro hlasovou komunikaci s počítačem prostředictvím telefonní linky. Vytvoření simulace dialogového systému s hlasovým vstupem z telefonní linky. Otestování funkčnosti daného systému
Kompletace vhodného softwaru pro anotace databáze spontánních řečových promluv. Vytvoření dílčích anotací vybraných promluv. Implemntace dostupných algoritmů rozpoznávání řeči do anotačního softwaru pro částečné zautomatizování daného procesu.
Seznámení se s dostupnými nástroji a strukturou lexiconu LC-Star pro řečové aplikace Návrh uživatelského rozhraní pro prohlížení a editaci velkého slovníku pro účely rozpoznávání a syntézy řeči. Možnosti rozšiřování daného slovníku o neexistující slovní tvary daného slova.
Informace: Ing. Stanislav Flígl, Ph.D.
Pouzite nastroje/technologie: java (JEE), Netbeans, server Jetty, databaze MySQL, rozhrani Applet
to same jako nasledující, ale rozhrani GWT (Google web toolkit)
To same jako předchozí, ale rozhrani GWT (Google web toolkit)
Analyza problemetatiky, prac. postupu , analyza moznosti propojeni s verzovacim SW typu Mercurial , implementace vybranych funkci a zhodnoceni narocnosti realizace plne podpory EN 50128 vcetne archivu SW modulu pouzite nastroje/technologie: java (JEE), Netbeans, server Tomcat, databaze MySQL - ev. jina, rozhrani Applet
To same jako předchozí, ale rozhrani GWT (Google web toolkit)
Informace: prof. Ing. Zbyněk Škvor, CSc.
Vytvořte aplikaci na www umožňující interaktivní práci se Smithovým diagramem. K dispozici je matematický popis úlohy a zdrojové kódy obdobných aplikací, která stejnou úlohu realizují v prostředí MS-DOS a MS Windows.
Vytvořte aplikaci na www umožňující interaktivní analýzu/syntézu jednoduchých vysokofrekvenčních vedení na www. K dispozici je matematický popis úlohy a zdrojové kódy obdobných aplikací, která stejnou úlohu realizují v prostředí MS-DOS a MS Windows.
Vytvořte aplikaci na www umožňující interaktivní návrh tranzistorového zesilovače na www. K dispozici je matematický popis úlohy a zdrojové kódy obdobných aplikací, která stejnou úlohu realizují v prostředí MS-DOS a MS Windows.
Informace: Ing. Karel Buhr, CSc.
nástroje/technologie: java (J2SE, AWT, Swing) , Netbeans
nástroje/technologie: java (J2SE, AWT, Swing) , Netbeans, Squirrel Wiew, Excel
nastroje/technologie: java (JEE), Netbeans, server Jetty, databaze MySQL, varianty dle rozhrani: rozhraniApplet, rozhrani GWT (Google web toolkit)
nastroje/technologie: java (JEE), Netbeans, server Tomcat, databaze MySQL, varianty dle rozhrani: rozhraniApplet, rozhrani GWT (Google web toolkit)
nastroje/technologie: java (JEE), Netbeans, server Tomcat, databaze MySQL - ev. jinak, varianty dle rozhrani: rozhraniApplet, rozhrani GWT (Google web toolkit)
;;# Za obsah stránky zodpovídá: Ing. Petr Felkel, Ph.D. ;;#